Su Arıtma Cihazları Faydalı Mı ?

”Suyun Görevi Mineral Değil Sıvı Takviyesi Yapmak” – Halit Yerebakan

Halit Yerebakan

Halit Yerebakan

‘Arıtma cihazı mineralleri de arıtıyor’ demeyin. Mineralleri sudan değil, yediklerimizden alırız. Önce kendi sağlığınız, sonra da dünyanın geleceği için ayağınıza kadar gelen şebeke suyunu değerlendirin. Cihaz kullanmaktan korkmayın.

Su Arıtma Cihazları Faydalı Mı ?

 

 

Sizce yaşamak için gerçekten neye ihtiyacımız var? Neyin önceliği var? Yemek, su, hava, facebook, Instagram, akıllı telefonunuz?

Cevabı hemen vereyim:
SU! ‘Su hayattır’ diyoruz her fırsatta. Su tüketiminin önemi herkesin bildiği bir şey. Peki ya sağlıklı suya ulaşmak adına kullandığımız arıtma cihazları?

HER YIL RAPOR SUNULUR

Güvenli suya erişim, temel insan haklarımızdan biri olarak kabul edilmektedir.
Ülkemizde büyük bir çoğunluğun bir sonraki yudumunun nereden geleceğini düşünmek zorunda kalmadığı için şanslıyız.
Ancak burada bile işler ters gidebilir ve suyumuz kirlenebilir.
İl Sağlık Müdürlükleri, her yıl illeri ile ilgili yayınladıkları detaylı raporlarda kendi illerinde yapılan bölgesel su analizlerini yayınlarlar. Su dağıtımı ile yetkili bölgesel kurumlar, suların sağlık açısından tehdit olmayacak şekilde sisteme verildiğinden emin olacak şekilde analizlerini yapar ve dağıtıma verirler.
Ancak ülkemizde en fazla nüfusa sahip olan İstanbul’da geçtiğimiz yıllara ait raporlara bakıldığında elde edilen örneklerin analizlerine göre çeşme sularının yüzde 5-10’u içilemez durumda. Yani 10 kişiden neredeyse birinin içtiği suyun, virüs ve bakteri içerme ihtimali var.

Su Arıtma Cihazları Faydalı Mı ?

 

DOĞAL KAYNAKLARA SAHİBİZ

Suyun temiz kabul edilen yüzde 90’ında ise asla olmaması gereken nitrit, nitrat, kadmiyum, bromat, arsenik, asbest, cıva, kurşun, toluen vb. öldürücü maddelerdir. Olsalar bile şebekeye verilebilmeleri için temiz su yasal sınırların altında değerlerde olmaları gerekir. Fakat bazı araştırmalar bu değerlerin olması gerektiği düzeylere göre yüksek kaldığını ve suların bu maddeleri içerebileceğini söylemektedir. Uluslararası EWG yani Çevresel Çalışma Grubu’na göre suların çoğunda bunlar ve hatta daha fazlası olabilmektedir.
Neyse ki iyi haberlerim de var. Türkiye dünyadaki en güvenli içme suyu kaynaklarına sahip olup doğal kaynak sularını şişelenmiş olarak ihraç edebilen bir ülkedir. Ancak çeşmeden akan suyunuzla ilgili araştırmanızı yaparsanız, suyunuzda olabilecek bu sıkıntılı maddeleri tespit edebilirsiniz.

 

Su Arıtma Cihazları Faydalı Mı ?

FİLTRELERDEN YARARLANIN

İçme suyunu daha güvenli hale getirmek için bazı insanlar evde su filtreleri kullanıyorlar. Bu filtreleme sistemlerinde dört ana çeşit vardır:
 Damıtıcı cihazlar suyu kaynatır ve buharı yoğunlaştırır, böylece damıtılmış su elde edilir.
 Aktif karbon filtreleri, tat ve kokuya etki eden bazı organik kirleticileri kaldırabilir. Bazı sistemler aynı zamanda klorlama yan ürünleri, çözücüler ve böcek öldürücüler ya da bakır veya kurşun gibi bazı metalleri uzaklaştırmak için tasarlanmıştır.
 Aktif alümina içeren iyon değişim birimleri, kalsiyum ve magnezyum gibi suyun sertleşmesini sağlayan mineralleri kaldırabilir. Bu genellikle karbon absorpsiyonu veya ters ozmos gibi başka bir filtrasyon yöntemi ile birlikte kullanılır.
 Karbonlu ters ozmos üniteleri, pestisitler ve petrokimyasalların yanı sıra nitratları ve sodyumu da kaldırabilir. EWG en etkili filtreleme için ters ozmos ünitelerini kullanmayı tavsiye etmektedir.
Bunlar, suyu yarı geçirgen bir zardan geçirmek için ev basıncını kullanırlar. Çözünmüş katılar da dahil olmak üzere çok çeşitli kirletici maddeleri kaldırabilirler ve arseniklerin temizlenmesi için onaylanan tek tiplerdir.
Su filtrelerini tercih ederken uluslararası NSF standartlarına tabi olduğuna emin olmanız gerekir. Ulusal Sanitasyon Vakfı tarafından verilen sertifikalar doğrultusunda elde edeceğiniz suyun hangi standartlara göre filtre edildiği ve temizlendiği belgelenmelidir. Özellikle ters ozmos ünitelerini alırken NSF/ANSI 58 sertifikasyonunu sorgulamanız önerilmektedir.

 

Su Arıtma Cihazları Faydalı Mı ?

 

SU, SIVI TAKVIYESI YAPAR

Dünya Sağlık Örgütü’nün kronik ve tekil kaynak olarak saflaştırılmış – yumuşatılmış sulara karşı yapmış olduğu uyarılar neticesinde halk arasında, Ters Ozmos sistemi suyu büyük ölçüde (minerallerin de büyük bir kısmını) temizlediği için sağlıksız olduğu düşünülmemektedir.
Vücudun minerale de ihtiyacı olduğu, sistemin mineralleri de arıttığı için sağlıksız olduğu kanısı yaygındır. Ancak bu noktada suya olan bakış açımızı değiştirmemiz gerekmektedir.
Suyun esas görevi insan vücuduna mineral takviyesi yapmak değildir, sıvı desteği sağlamaktır. Vücudumuzun mineral ihtiyacını sudan karşılamak istediğimizde, sadece doğal kaynak suyu veya çeşme suyunu 50 litreden az olmayacak şekilde içmemiz gerekirdi. Bu sebeple biliyoruz ki asıl mineral kaynağı içtiğimiz suya oranla yediğimiz gıdalardır.
Ancak unutulmamalıdır ki; ev veya ofis yaşamınızda kullanmak üzere hangi su filtreleme sistemini seçerseniz seçin, bakımını yapmanız gerekir. Aksi takdirde, kirleticiler filtrede birikir ve su kalitesini filtre olmaksızın daha kötü hale getirebilirler.

SUYUN KALİTESİ ÇOK ÖNEMLİ

SU tüketiminin yaşamsal öneme sahip olmasının ardında yatan en önemli neden, su kaybı olarak ifade edebileceğimiz dehidrasyondur. Yeterli miktarda su içmeyen biri, dehidrasyon neticesinde ciddi sağlık problemleri yaşayabilir. Yorgunluk, kafa karışıklığı, hafıza kaybı, baş dönmesi, idrar yolu enfeksiyonları, kabızlık, kuru-kırışık cilt, kırılgan saç, zayıf tırnaklar ve baş-kas ağrısı; az su içmek neticesinde karşılaşılabilecek durumlardan birkaçıdır. Gereken müdahale yapılmadığı ve dehidrasyon kronik hal aldığında, yaşamı tehdit eden metabolik problemlere yol açarak daha ciddi durumların gelişmesine sebep olur. Örneğin erken yaşlanma bunlardan biridir… Yapılan araştırmalar, fazla miktarda su tüketmenin de yaşamsal fonksiyonları tehdit eden durumlara sebep olduğunu gösteriyor. Bu nedenle her şeyde olduğu gibi su tüketirken de dengeyi muhafaza etmek çok önemli. İçtiğimiz suyun kalitesi ve güvenirliliği, en az su içmek kadar önemlidir.

SU İHTIYACI DAHA DA ARTACAK

Sıvılar; ağır metaller, toksinler, bakteri, mantar ve çeşitli kimyasallar gibi insan sağlığına zararlı maddeleri yapılarında barındırabilirler. Dünya ülkelerinde tüketilen su kalitesine baktığımızda, gelişmiş ülkelerin temiz ve güvenilir suya erişebildiklerini görüyoruz ancak sıra gelişmekte olan ülkelere geldiğinde durum pek de iç açıcı değil. Yapılan araştırmalar, 2030’lu yıllara gelindiğinde gelişmekte olan ülkelerin su ihtiyacının, mevcut su miktarından yüzde 50 daha fazla olacağını gösteriyor.

Alıntıdır ————– www.sabah.com.tr

İletişim:0532 494 02 85
Kampanya ve İndirim Teklifleri İçin WhatsApp Üzerinden Ulaşabilirsiniz.
Daha Fazla Ürün Seçeneği İçin: https://altaysuaritma.com/urunlerimiz

 

Altay Su Arıtma Servisi

Altay İstanbul Su Arıtma

Su arıtma cihazı ova , bmb su arıtma cihazı servisleri , comtech su arıtma servisleri , su arıtma cihazı bakım  fiyatları. Su arıtma cihazı rainbow , proton su arıtma cihazı fiyatları , cns su arıtma cihazı , berrak su arıtma cihazı servisleri. Bms arıtıcı fiyatları , bms alkali su arıtma cihazı , ova su arıtma cihazı filtre değişimi. Reverse osmosis su arıtma servisi , waterbox su arıtma servisi , ihlas su aritma cihazi servisi , water su arıtma cihazı servisleri. Hayzek su arıtma servisi , bms su arıtma servisi , bmb su arıtma servis ,  su arıtma servisi. Su arıtma servisi , coway su arıtma servisi , lg su arıtma servisi , ihlas su arıtma cihazı servis. Yetkili su arıtma servisi , ionica su arıtma servisi , su arıtma cihazı servisi , reverse osmosis yetkili servis. Tecflo su arıtma servisleri , ova su arıtma servis , aquatürk su arıtma servisi , aura arıtma servisi , mil su arıtma servisleri. Ocean su arıtma servisleri , aqua su arıtma servisi , aqua for life su arıtma cihazı servisleri. Aqualine su arıtma servisi ,  servis , hyundai su arıtma servisi , amway su arıtma servisi. İhlas su arıtma yetkili servis , bmb su arıtma yetkili servis , aqua su arıtma cihazı servisleri. Conax su arıtma yetkili servisleri , milsu servis , conax su arıtma servis woongjin eversky filtre değişimi. İhlas arıtma servis , ihlas aritici servis , arıtma servisi , ortimax su arıtma servisleri , aura su arıtma servisleri. Rainbow su arıtma telefon , conax yetkili servis , waterbox servis , waterbox yetkili servis , türksu arıtma servisleri , blyss su arıtma servis.
19 mayıs su arıtma, Acıbadem arıtma bakımı, Adalar su arıtma servisi, ağcılar su arıtma sebilleri, Aksaray su arıtma, Aksaray su arıtma servisi, Alibeyköy su arıtma, Alibeyköy su arıtma bakımı, Altınşehir su arıtma servisi, Ambarlı su arıtma servisi, arıtma bakımı, arıtma sebilleri, arıtma servisi, arıtmalı su sebili, Arıtmalı su sebilleri, Arnavutköy su arıtma servisi, Arnevutköy arıtma servisi, Aşağı dudullu su arıtma servisi, Atakent arıtma bakımı, Atakent su arıtma servisi, Ataköy su arıtma, Ataşehir su arıtma servis, Ataşehir su arıtma servisi, Atatürk su arıtma servisi, Avcılar arıtma bakımı, Avcılar arıtma servis, Avcılar arıtma servisi, Avcılar arıtmalı su sebili, Avcılar su arıtma servisi, Ayazağa su arıtma servisi, Ayrılıkçeşme arıtma bakımı, Bağçelievler arıtma servisi, Bağçelievler arıtma sistemleri, Bağçelievler su arıtma, Bağcelievler su arıtma servisi, Bağcılar arıtma, Bağcılar arıtma cihazı, Bağcılar su arıtma, Bağcılar su arıtma bakımı, Bağcılar su arıtma cihazı, Bağcılar su arıtma filitresi, Bağcılar su arıtma sebilleri, Bağcılar su arıtma sebilli, Bağcılar su arıtma servis, Bağcılar su arıtma servisleri, Bağcılar su arıtma yetkili servis, Bağcılar yetkili arıtma cihazı, Bağcılar yetkili su arıtma servisi, Bağcılar yetkili su arıtma servisleri, Bağlar su arıtma servisi, Bahariye arıtma bakımı, Bahariye su arıtma, Bahçaköy Merkez su arıtma servisi, Bahceköy Kemer su arıtma servisi, Bahçelievler su arıtma servis, Bahçelievler su arıtma servisi, Bahcılar ihlas arıtma bakımı, Bakırköy arıtma servis, Bakırköy su arıtma servis, Bakırköy su arıtma servisi, Balcı su arıtma servisi, Baltalimanı arıtma bakımı, Başakşehir arıtma servis, Başakşehir su arıtma, Başakşehir su arıtma bakımı, Başakşehir su arıtma servis, Bayrampaşa ihlas su arıtma servisi, Bayrampaşa su arıtma bakımı, Bayrampaşa su arıtma servis, Bebek su arıtma, Bebek su arıtma bakımı, Bebek su arıtma servisi, Beşiktaş su arıtma bakımı, Beşiktaş su arıtma servis, Beşiktaş su arıtmsa, Beyazıt su arıtma servisi, Beykoz su arıtma, Beykoz su arıtma servis, Beykoz su arıtma servisi, Beylikdüzü su arıtma servis, Beylikdüzü su arıtma servisi, Beylikdüzü suarıtma servisi, Beyoğlu su arıtma, Beyoğlu su arıtma servis, Bolluca su arıtma bakımı, Bolluca su arıtma servisi, Büylikdüzü su arıtma servisi, Büyükçekmeçe su arıtma, Büyükdere su arıtma servisi, Caddebostan su arıtma servisi, Çağlayan su arıtma bakımı, Çağlayan su arıtma servis, Çağlayan su arıtma sistemleri, Çamlıtepe su arıtma servisi, Çankaya su arıtma servisi, Çatalca su arıtma, Çatalca su arıtma bakımı, Çatalçeşme su arıtma servisi, Çayırbaşı su arıtma servisi, Çekmeköy su arıtma bakımı, Cennet su arıtma, Çiflik arıtma bakımı, Çiflik ihlas su arıtma servisi, Çiflik su arıtma, Çiflik yetkili su arıtma servisi, Çiftlik su arıtma, Çiftlik su arıtma servis, Cihangir arıtma bakımı, Cihangir arıtma servisi, Cumhuriyet arıtma bakımı, Cumhuriyet su arıtma servisi, Davutpaşa su arıtma bakımı, Davutpaşa su arıtma servis, Demirkapı su arıtma, Demirkapı su arıtma servis, Dumlupınar arıtma bakımı, Dumlupınar su arıtma, Eğitim su arıtma, Elmalıkent su arıtma servisi, Eminönü su arıtma, Emirgan su arıtma servisi, Enimönü su arıtma servisi, Eremköy arıtma bakımı, Erenkjöy su arıtma, Erenköy su arıtma servisi

Su Arıtma Cihazları Faydalı Mı ?

Kategoriler: Bağcılar Su Arıtmaİstanbul Su ArıtmaSu Arıtma ServisiSu Arıtma Sistemleri

1 yorum

smm paneli · 16 Haziran 2023 20:32 tarihinde

Makaleniz açıklayıcı yararlı anlaşılır olmuş ellerinize sağlık

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir